SocialErasmus jest to inicjatywa mająca na celu zaangażowanie studentów biorących udział w Programie Erasmus w Polsce w działania na rzecz społeczności lokalnej oraz umożliwienie im poznania nie tylko środowiska uniwersyteckiego, ale również integracje z innymi grupami społecznymi, a tym samym poznanie Polski jako całości.


Poprzez projekt SocialErasmus chcielibyśmy, aby pobyt na Erasmusie był nie tylko okazją do poznania kultury uniwersyteckiej i nawiązania niezwykłych międzynarodowych przyjaźni, ale był również inspiracją na dalsze życie oraz dawał możliwość poznania realiów panujących w Polsce, również poza środowiskiem akademickim.
 

Główne projekty naszej sekcji to:

  • Erasmus in Schools

Jest to projekt realizowany w szkołach, który ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów kulturę oraz język wielu krajów Europy. W ramach tej akcji prowadzone są Lekcje Europejskie, które mają sprzyjać lepszemu poznaniu Europy i Europejczyków, przełamaniu stereotypów oraz poznaniu tradycji i zwyczajów panujących w danym kraju UE.

  • Erasmus Hall

Oddziały szpitali dziecięcych to często miejsca, w których dzieci spędzają długie dni lub nawet miesiące leczenia. Bez rodziców i ulubionych zabawek trudniej jest walczyć z chorobami.
Program Hol Erasmusa stworzyliśmy po to, aby szarej rzeczywistości dodać nieco koloru.

Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie w placówkach medycznych warunków przyjaznych dla dzieci tak, aby mogły one zapomnieć choć na chwilę o trudach zmagania się z chorobą. Program realizowany jest m.in. przez malowanie korytarzy jak i również różnego rodzaju zbiórki zabawek i książek, które następnie dostarczamy do szpitali oraz placówek szkolno-wychowawczych.

  • Erasmus in Forest

Pomysł Lasu Erasmusa narodził się w 2008 roku wraz obchodami X-lecia ProgramuErasmus w Polsce. Sekcje ESN w całej Polsce świętowały 10 lat poznawania innych krajów, kultur, języka oraz metod nauczania, czyli wszystkiego, czym jest ProgramErasmus. Powstanie Lasu Erasmusa, to symbol wejścia w nową dekadę programu w Polsce, wkładu studentów Programu Erasmus w polskie społeczeństwo oraz wejścia programu w nowy wymiar, którego symbolem jest SocialErasmus.

...oraz wiele innych socialowych akcji, które znajdziecie pośród naszych wydarzeń :) 

Pytania? social.pw@esn.pl

Link do strony: www.socialerasmus.esn.org

Leave your mark