Jako Stowarzyszenie ESN PW Warszawa jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji studenckiej Erasmus Student Network, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, szczególnie Programu Erasmus+. 

 

Ale przede wszystkim jesteśmy grupą przyjaciół, dla których studiowanie to zdecydowanie za mało! 

 

Nasze początki to 2005 rok, gdy paru studentów na PW zaczęło zajmować się studentami z zagranicy i wyszło z inicjatywą "Mentora". Rok później grupa 4-5 innych studentów zdecydowała, że program Mentor to za mało. Postanowili oni, że założą sekcję ESNu na Politechnice Warszawskiej. W ciągu kolejnego roku prężnie pracowali, dzięki czemu władze uczelni oraz ESN Polska dostrzegły i docenili ich starania.

15 stycznia 2007 roku ESN PW zostało oficjalnie zarejestrowane jako organizacja studencka na uczelni, a podczas zjazdu statutowego ESN Polska - National Platform w Warszawie (23-25 lutego 2007) przyjęte do grona ESN Polska. W marcu 2007 roku, po raz pierwszy braliśmy udział w zjeździe międzynarodowym - Annual General Meeting w Pradze.

Obecnie mamy za sobą ponad 15 lat doświadczenia, zrzeszamy ponad 40 aktywnych członków i jeszcze więcej członków wspierających - Alumnów. Wielu z nas to ex-Erasmusi, którzy doskonale wiedzą czego potrzebują studenci przyjeżdzający do Polski na wymiany studenckie. 

 

Każdego roku zdobywamy nowe doświadczenia, dzięki wielu wydarzeniom, które mamy okazję organizować dla przyjezdnych studentów, w tym różnego rodzaju wyjścia, imprezy kulturalne i integracyjne. Robimy wszystko, aby pomóc Erasmusom zaaklimatyzować się w nowym środowisku i zapewnić im jak najlepsze wspomnienia z czasu spędzonego w Warszawie.

 

Nadzorujemy również program Buddy. Buddy pomaga w zaaklimatyzowaniu się zagranicznemu studentowi w Warszawie, podczas trwania jego wymiany na naszej uczelni. Program to świetna okazja do poznania nowych ludzi z różnych krajów, podszkolenia języka i nawiązania znajomości na lata.

Dodatkowo na początku każdego semestru organizujemy Orientation Week, który jest pełen różnorodnych wydarzeń i atrakcji. W ciągu tygodnia studenci zagraniczni mają okazję wziąć udział w prezentacji uczelni, licznych wycieczkach po Warszawie, wyjść do klubów i pubów, a także poznać innych przyjezdnych oraz polskich studentów. 

 

Jeżeli chcesz wiedzieć co aktualnie robimy, regularnie odwiedzaj naszą stronę internetową oraz fanpage na Facebooku albo zajrzyj na nasz profil na Instagramie